Poradnik eksperta

Wielozadaniowe polskie akumulatory – Volt Batterien

Akumulatory-Volt-Batterien
Akumulatory-Volt-Batterien

Wybór marki oraz parametrów akumulatora może nie być prosty przy obecnej dostępności wielu różnorodnych produktów. O ile przeznaczenie, zakres parametrów technicznych, biegunowość czy maksymalne wymiary są znane i raczej trzeba ich się trzymać, o tyle model i producent akumulatora jest już praktycznie dowolny przy zakupie. Polskie akumulatory Volt to propozycja dla wymagających użytkowników różnorodnych pojazdów i urządzeń. Jakie produkty ta marka i jej dystrybutor, firma AKBA posiada w ofercie? Jak ich propozycje kształtują się na tle zagranicznych produktów?

Wieloletnie doświadczenie w branży akumulatorów

Firma AKBA założona została w 1991 roku, jednak podwaliną do jej powstania było doświadczenie właściciela w handlu akumulatorami. Przez lata następne, do 2001 roku trwała produkcja akumulatorów AKBA, których marka została w późniejszym czasie zmieniona na SZNAJDER. Po wykupieniu pakietu większościowego ZAP Piastów produkcja akumulatorów SZNAJDER zostaje tam przeniesiona, a założyciel AKBA, Wiesław Szulc skupia się na rozwoju własnej firmy. 

Na terenie Polski powstało kilkanaście oddziałów AKBA zajmujących się przede wszystkim dystrybucją akumulatorów, a od 2012 roku AKBA tworzy własną markę polskich akumulatorów VOLT Baterrien. Dzięki różnorodnym liniom produktowym znajdują one zastosowanie w większości dziedzin, w których konieczne jest zastosowanie trwałych i odpornych akumulatorów o doskonałych parametrach użytkowych. Poza tym AKBA rozwija skutecznie sieć dystrybucji europejskiej, zyskując grono pewnych odbiorców.

Polskie akumulatory VOLT do różnych zastosowań

Asortyment akumulatorów VOLT to nowoczesne rozwiązania powstające zgodnie ze współczesnymi trendami. Zostały one podzielone na linie produktów dostosowanych do szczególnych warunków i miejsca użytkowania, dzięki czemu w prosty sposób można dobrać odpowiedni typ baterii. Polskie akumulatory VOLT to:

  • Akumulatory VOLT Energy Line, w tym Energy Dual Purpose, seria o możliwościach podwójnego zastosowania jako akumulator rozruchowy oraz bateria zasilająca wszystkie odbiorniki. Zastosowano w niej dodatek węglowy Super Expanded 3XD-Graphite, specjalnie opracowaną kompozycję masy czynnej oraz membrany.
  • Akumulatory VOLT Silver Premium w technologi Ca/Ca, rozruchowe przystosowane do pracy w szerokim zakresie temperatur, o zwiększonym prądzie dla pojazdów z zapotrzebowaniem na wysoką moc rozruchową,
  • Akumulatory VOLT Professional Ca/Ca rozruchowe o podwyższonej trwałości, z licznymi systemami bezpieczeństwa, całkowicie bezobsługowe i gotowe do użytku w nawet niskich temperaturach.
  • Akumulatory VOLT High Performance to najwyższa klasa akumulatorów rozruchowych CA/CA do pojazdów samochodowych, o przesłużonej do trzech  lat gwarancji, możliwości pracy w nawet skrajnym przechyleniu i szeregu zabezpieczeń.
  • Akumulatory VOLT EFB są serią produktów wykonanych w nowoczesnej technologii Enhanced Flooded Battery która umożliwia wykorzystanie ich również w pojazdach z systemami odzyskiwania energii.
  • Akumulatory VOLT Truck HD do wykorzystywania w pojazdach ciężarowych o dużym zapotrzebowaniu energetycznym.
  • Akumulatory VOLT Marine zastosowanie w łodziach motorowych oraz innym, głównie wodnym sprzęcie sportowo-rekreacyjnym,
  • Akumulatory VOLT Agro dostosowane do szczególnych potrzeb maszyn rolniczych, a także niektórych budowlanych.
4,8/5 - (5 votes)

Zobacz także